Raport Odpowiedzialnego Biznesu Grupy Kingfisher 2021/22
- 24,5% redukcji emisji dwutlenku węgla w działalności Kingfisher (zakres 1 i 2),
- Ponad 5,8 miliarda funtów (44,1%) rocznej sprzedaży pochodzi z produktów, które pomagają klientom tworzyć bardziej zrównoważone domy,
- Wsparcie dla ponad 1,5 mln osób potrzebujących pomocy mieszkaniowej od 2016/2017,
- 87,2% drewna i papieru w produktach oraz 100% papieru katalogowego, obecnie jest pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny i na najlepszej drodze do uzyskania statusu Forest Positive do roku 2025/26.
- Osiągnięcie zerowej emisji netto dla działalności (zakres 1 i 2) do końca roku 2040,
- 60% całkowitej sprzedaży ma pochodzić ze Zrównoważonych Produktów dla domu do końca 2025 r.
Zobowiązujemy się pomagać w walce ze zmianami klimatu poprzez wyznaczanie celów zarówno krótko- jak i długoterminowych. W perspektywie krótkoterminowej jesteśmy na dobrej drodze do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zgodnie z globalnymi wysiłkami na rzecz ograniczenia ocieplenia do poziomu poniżej 1,5°C do 2025 r. W dłuższej perspektywie jesteśmy zobowiązani do osiągnięcia zerowej emisji netto do końca 2040 r.
Thierry Garnier, Dyrektor Generalny Kingfisher plc
Przegląd zobowiązań do odpowiedzialnego biznesu na rok 2022 i kolejne lata:
Nowy cel - zerowa redukcja emisji netto
Stawanie się "Forest Positive"
Pomaganie klientom, aby mogli mieszkać w bardziej zrównoważonych domach
49,2% z naszej sprzedaży produktów marki własnej pochodzi z produktów, które klasyfikujemy jako zrównoważone, a prawie 80% sprzedaży w sektorze kuchnia pochodzi właśnie ze zrównoważonych produktów. Jest to spowodowane głównie tym, że znaczna część naszej oferty jest wyprodukowana z certyfikowanego drewna FSC lub PEFC, co świadczy o pochodzeniu surowca z kontrolowanych i certyfikowanych źródeł. Bardzo dobry wynik sprzedaży ze zrównoważonych produktów osiągnęliśmy także w sektorze łazienka i przechowywanie (52%) oraz w sektorze budowlanym (49%).
Piotr Bober, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju
Wspieranie społeczności i naprawianie złych warunków mieszkaniowych
Większość działań w Polsce na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób w trudnej sytuacji życiowej, podopiecznych ośrodków, walczących z ubóstwem mieszkaniowym, czy zagrożonych bezdomnością realizujemy za pośrednictwem Fundacji Castorama. W ramach wsparcia oferujemy produkty i rozwiązania związane z remontami, modernizacją i wykończeniem w sposób praktyczny, przyjazny i funkcjonalny. Do tej pory pomogliśmy już 2200 beneficjentom na terenie całej Polski poprzez ponad 140 projektów. W związku z agresją Rosji na Ukrainę od samego początku aktywie wspieramy Ukraińskich obywateli, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia w Polsce.
Paweł Świętochowski, Prezes Fundacji Castorama
Poprawa w zakresie różnorodności
Zarządzanie
[1] Zobowiązanie jest zgodne ze standardem Corporate Net Zero Standard inicjatywy Science Based Targets